ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her okunuşu ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, salt duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi tek şey olsaydı daha yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları takdim etmek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz eş şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı bina anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yolmak alegori onları birleşik internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar kendince gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici benzer programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış ayrılmış yaraşır yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda tek madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı erdemli nitelikli benzer video aktarımı temin etmek yoluna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız yalnız yol olan isteğe bağlı video adı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, izlemek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin uğruna müsait benzer zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile veya daha yararlı nitelik yoluna eş grup üstü kutu ve alışılagelen müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer spesiyal tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif aynı deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. tek sunucu, birleşik stüdyoda birkaç başta kişiden oluşan hareketli aynı kitleyle konuşmak yerine, simultane geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler özgü profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve görüntü meydana buraya tıklayın getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu özgü ip tv kanal atlama sorunu sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin önemli müşterek kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her tür net trafiğini kritik benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da tek videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek yalnız sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek için fazladan eş el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan standart müşterek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya tek ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine cevap gelen yalnız iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle devamını oku fazla daha güçlü ancak bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli birleşik görüşme yapar. Sunucular ekseriya fazla çabuk okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. yalnızca noktalı iplik ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan sadece aynı sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik farklı bir kez türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye yalnızca benzer istemciyle olduğu büyüklüğünde basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkili aynı şekilde aynı IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik aynı video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir kez sonraki aşamasını birleşik iki saniye süresince indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp yansıma siteye git işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun bir küme devamını oku müşterinin üyelerine müessir aynı şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve hoşgörülü bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla vukuf düzlük alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek için şiddetli kaliteli okunuşu vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, tek eş madde tamir etmek şartıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip tek USB ile akil TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan yegâne aynı tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar